banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Kalkandelen’e Bağlı Yajintse Köyünde Bayanlara Yönelik Program Düzenlendi

Her Ramazan ayında farklı etkinlikler düzenleyerek Ramazan ayının önemine dikkat çeken ZOR Derneği, bugün Kalkandelen’e bağlı Yajintse köyünde bayanlara yönelik Ramazan öncesi programı düzenledi.

13 Mayıs 2017 Cumartesi 22:09
Bu haber 1632 kez okundu
Kalkandelen’e Bağlı Yajintse Köyünde Bayanlara Yönelik Program Düzenlendi


Her Ramazan ayında farklı etkinlikler düzenleyerek Ramazan ayının önemine dikkat çeken ZOR Derneği, bugün düzenlediği Ramazan öncesi programıyla bu yılki Ramazan etkinliklerine başlamış oldu.

Kalkandelen’e bağlı Yajintse köyünde bayanlara yönelik köy camiinde program düzenlerken, ZOR Derneği Kur’an Kursu hocaları İlahiyatçı Hfz. M-r. Hacer V. Sulooca ve Emine Veseli’nin yanı sıra İsa Bey Kız Medresesi’nde hafızlık yapan öğrencilerin sunmuş oldukları programla, Yajintse köyü kadınları anlamlı bir programa tanıklık ettiler.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Ramazan ayı ve oruç hakkında bilgi veren Muallime Hacer V. Sulooca, Ramazan ve oruçla ilgili merak edilenleri kadınlara anlattı. Ramazan ayının önemine de vurgu yapılırken, vaazın yanı sıra ilahiler ve hatim duası da programda yer aldı.

ZOR Derneği tarafından yapılan açıklamada ise, Ramazan ayı boyunca kadınlara yönelik mukabele geleneğinin sürdürüleceği belirtilirken, Üsküp dışında da benzeri etkinliklerinin devam edeceği ifade edildi.  

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV