banner43

banner42

25 Şubat 2018 Pazar

İki Ayrı Sanat Tek Karede Birleşti

2 Şubat 2018 tarihinde Ohri’deki “Shilla” kafede, Makedonya’nın tanınmış genç modacısı Esma Kâzım ve Mısırlı fotoğrafçı Mahmoud Sami Ramadan’ın “Collatography” adlı kolaj fotoğraf sergisi açıldı.

07 Şubat 2018 Çarşamba 14:19
Bu haber 311 kez okundu
İki Ayrı Sanat Tek Karede Birleşti


2 Şubat 2018 tarihinde Ohri’deki “Shilla” kafede, Makedonya’nın tanınmış genç modacısı Esma Kâzım ve Mısırlı fotoğrafçı Mahmoud Sami Ramadan’ın “Collatography” adlı kolaj fotoğraf sergisi açıldı. Açılan sergide, her iki sanatçının yeteneklerinin ve görsel sanatlar çalışmasından doğan eserler yer aldı.

Her iki farklı sanat dalının bir birleşimi olan bu sergide, iki genç sanatçı yeteneklerini sanatseverlere sundu. Mısırlı fotoğrafçı Mahmoud Sami Ramadan’ın kolaj ve fotoğraflarının yanı sıra Makedonyalı Türk modacı Esma Kâzım’ın kendi moda tasarımlarının yer aldığı sergi büyük beğeni kazandı.

Böyle bir çalışma fikrinin iki arkadaşın tanışmasıyla başladığını söyleyen Esma Kâzım, “Sergi fikri, arkadaşım Mahmoud ile birlikte çalışmaya başladığımızda ortaya çıktı. Sergi ve benzeri gibi bir planımız yoktu. Ben bir moda tasarımcısı olarak, arkadaşım Mahmoud da bir fotoğrafçı olarak yeteneklerimizi birleştirip böyle bir sergi hazırladık” dedi.

“Serginin amacı, ana temamız olan fotoğraf ve modayı bir araya getirmekti”

Esma Kâzım, “Serginin amacı, sanatın nasıl bir uyum içinde sunulabileceğini ve iki farklı dalın bir araya gelmesinin ne kadar güzel kareler çıkartabileceğini gösterebilmekti. Bunları tek bir karede toplamak, fotoğraf ve modayı bir araya getirerek, bizim ana temamız ve eserlerimizin ana çizgisi olan kolaj tekniğini sanatseverlere sunduk. Böyle bir sergide yer alabilmek bana sevinç ve gururdan öte başka birşey veremez” sözlerini dile getirdi.

Bu sergiden önce yurt içi ve yurt dışında birkaç defileye de katılan modacı Esma Kâzım, “Şimdiye kadar değişik alanlarda çalışmalarım nasıl devam ettiyse bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir” dedi.

Genç fotoğrafçı Mahmoud Sami Ramadan ve genç modacı Esma Kâzım, açtıkları sergide sanatseverlerin ilgisinden memnun olduklarını belirtip, “Her çalışma diğer bir çalışmaya yeni bir kapı açmaktır. Umarım tüm görsel duyguları tatmin edebilmişizdir. Sanat ve sanata dair tüm güzellikleri her bireyin içinden dışarıya çıkartabilmelerini diliyoruz” sözlerini ifade ettiler.
 

                

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV