banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Bolu’da “Uluslararası Köroğlu Çalıştayı” Başladı

15-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan “Bolu’dan Türk Dünyasına, Köroğlu Çalışmalarının Dünü, Bugünü, Yarını Uluslararası Çalıştayı”na Makedonya’dan katılacaklar arasında Prof. Dr. Hamdi Hasan ve Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kürşad Koca yer alıyor.

15 Eylül 2017 Cuma 16:59
Bu haber 591 kez okundu
Bolu’da “Uluslararası Köroğlu Çalıştayı” Başladı


Geçen yıl gerçekleştirilen VI. Uluslararası Köroğlu Sempozyumunun Değerlendirme Oturumu sonunda ortaya çıkan görüşler doğrultusunda bugün, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde Bolu’da “Uluslararası Köroğlu Çalıştayı” başladı.

Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Ege Üniversitesi tarafından organize edilen “Bolu’dan Türk Dünyasına, Köroğlu Çalışmalarının Dünü, Bugünü, Yarını Uluslararası Çalıştayı”na Türk bilim insanlarının yanı sıra Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, İran, Gürcistan, Kırım, Makedonya, Bulgaristan ve Moldova’dan akademisyenler katılıyor.      

15-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Çalıştayda, Köroğlu çalışmalarının dünden bugüne bir değerlendirmesinin yapılması ve bundan sonra yapılacak Köroğlu çalışmaları için bir yol haritası oluşturulması planlanıyor.

11 ülkeden 41 bilim insanının katılacağı çalıştayda, 16 konu başlığı 12 oturumda tartışılacak, Değerlendirme oturumundan sonra ise Çalıştay sonuç bildirgesi okunacaktır.      

Diğer yandan sempozyum kapsamında ayrı ayrı konular halinde Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan, İran, Gürcistan, Makedonya ve Bulgaristan’da Köroğlu’nun önemi tartışılacak. Makedonya’dan çalıştaya katılacaklar arasında ise "Makedonya'da Yapılan Köroğlu ile İlgili Çalışmaların Dünü, Bugünü ve Yarını" çalışmasıyla Prof. Dr. Hamdi Hasan ve "Makedonya'da Köroğlu Anlatıları ile İlgili Yapılan Çalışmaların Dünü, Bugünü ve Yarını" çalışmasıyla Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kürşad Koca yer alıyor.
   

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV