banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Avrasya Yazarlar Birliğinden Zeynel Beksaç’a Onur Madalyası

18 Kasım’da Ankara’da “Rumeli’de Bir Türkçe Bayraktarı: Zeynel Beksaç” başlıklı bir program gerçekleştirildi. Zeynel Beksaç için 50. sanat yılında Avrasya Yazarlar Birliği tarafından Ankara'da Milli Kütüphane Salonunda yapılan programa çok sayıda davetli katıldı.

21 Kasım 2017 Salı 14:25
Bu haber 723 kez okundu
Avrasya Yazarlar Birliğinden Zeynel Beksaç’a Onur Madalyası


 

18 Kasım’da Ankara’da “Rumeli’de Bir Türkçe Bayraktarı: Zeynel Beksaç” başlıklı bir program gerçekleştirildi.

Zeynel Beksaç için 50. sanat yılında Avrasya Yazarlar Birliği tarafından Ankara'da Milli Kütüphane Salonunda yapılan programa çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu, Sakarya Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Kültür ve Turizm Bakanlığı E. Müsteşar Yrd. Dr. Allattin Korkmaz, yazar Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu, yazar Secaettin Koka birer konuşma yaptı.

Beksaç'a Avrasya Yazarlar Birliği Onur Madalyası takdim edildi.


Zeynel Beksaç'ın şiirlerinin okunduğu programda düzenlenen panelde Şair Ali Akbaş, şair Havva Tekin ve Dr. Hüseyin Özbay tarafından Beksaç'ın hayatı ve eserleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Zeynep Köşker’in sunduğu program, sanatçı İrfan Gürdal'ın verdiği konserle son buldu.        

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beksaç, “Avrasya Yazarlar Birliği Onur Madalyası, bir açıdan Türkçe’nin Rumeli yakasında yaşatılıp gelişen Türk edebiyatına verilen bir ödüldür. Bu dünyadan göç eden ustalarıma, arkadaşlarıma ruhları şad olsun diyor, saygı ve minnetle anıyorum. Hayatta olanlara da selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Balkanlarda Türkçeyi yaşatmak bana düşen en onurlu görev ve nöbettir” dedi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV