banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Anadolu Üniversitesi Fotoğraf Yarışmasında Makedonya’ya İki Ödül

Anadolu Üniversitesinin “Fotoğraf Yarışmasının Kültürel Değerlerin Paylaşımına Etkisi” adlı projesinde ilk 3’e Makedonya’dan Müşerref Kasım ve Vakkass Shtin girdi.

27 Kasım 2017 Pazartesi 11:45
Bu haber 1762 kez okundu
Anadolu Üniversitesi Fotoğraf Yarışmasında Makedonya’ya İki Ödül

 

Türk Dünyası Vakfı 2017 Yılı Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yapan Anadolu Üniversitesi, bu vesileyle toplantı sonrasında yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin fotoğraflarından oluşan serginin açılışını ve ödül törenini de gerçekleştirdi. Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve Açıköğretim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Turgay Ünalan’ın yürütücülüğünü üstlendiği “Fotoğraf Yarışmasının Kültürel Değerlerin Paylaşımına Etkisi” başlıklı proje dâhilinde ilk 3’e giren öğrencilere  "Üstün Başarı Ödülü" takdim edildi.

Almanya’dan Elif Özdoğan, Makedonya’dan Müşerref Kasım ve Vakkass Shtin dereceye giren isimler olurken, öğrenciler ödüllerini TBMM AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’nın elinden aldılar.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

"Bugün, Türk Dünyası Vakfı 2017 Yılı Seçimli Genel Kurul Toplantısı vesilesiyle fotoğraf yarışmamızın sonuçlarını huzurlarınızda açıklayalım istedik. Türk Dünyası Vakfımızın amaç ve hedeflerine de uygun bir yarışmaydı. Biliyorsunuz şu anda Açıköğretim Sistemi aracılığıyla yurt dışında 10 bine yakın öğrencimize eğitim-öğretim veriyoruz. Batı Avrupa, Balkanlar ve Amerika’dan sonra şimdi de Suudi Arabistan’da da başladık. Bu öğrencilerimizin üniversite aidiyetlerini ve Türk kültürüne bağlılıklarını ifade etmeleri kapsamında bir Türk kültürü fotoğraf yarışması düzenledik ve sonrasında 60’a yakın öğrencimizin çalışmalarının da yer aldığı bir sergi hâline getirdik. Bu çalışmalar arasından belirlediğimiz 3 öğrencimizi de Üstün Başarı Ödülü’ne lâyık gördük.  Öğrencilerimiz de ödüllerini almak üzere ülkelerinden gelerek bugün aramıza katıldılar. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize katılmalarından dolayı çok teşekkür ederim."

Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Türk Dünyası Vakfı 2017 Yılı Seçimli Genel Kurul Toplantısı", sergi ve ödül töreninin ardından Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun müzik dinletisiyle son buldu.

 

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV