banner43

banner42

17 Şubat 2018 Cumartesi

56. Struga Şiir Akşamları Sona Erdi

56. Struga Şiir Akşamlarının kapanışı, bu akşam Üsküp’teki Taş Köprünün önünde yapıldı. Birçok Üsküplünün katıldığı kapanış töreninde, Makedonyalı ve konuk şailer şiirlerini okudu.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 22:48
Bu haber 1922 kez okundu
56. Struga Şiir Akşamları Sona Erdi

 

56. Struga Şiir Akşamlarının kapanışı, bu akşam Üsküp’teki Taş Köprünün önünde yapıldı.

Birçok Üsküplünün katıldığı kapanış töreninde, Makedonyalı ve konuk şailer şiirlerini okudu.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Türk şair Nurduran Duman, tarihi geçmişi olan ve dünyanın en prestijli festivallerinden birine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Duman, “Burada birçok dilden, kültürden insan bir araya geldik. Birbirimizi anlamaya çalıştık. Anlamak affetmektir. Dillerin güzelliğini en iyi şekilde şiirde görebilirsiniz. Burada bunu yaşadık” dedi.

Anne tarafının Rumelili olduğunu belirten Duman, bu topraklarda Türkçe şiir okuyacak olmasından dolayı memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Struga Şiir Akşamları Müdürü Mite Stefovski, son yılların en başarılı festivallerinden birini geride bıraktılarını vurguladı.

Makedonya’nın 5 şehrinde 40’ın üzerinde etkinlik yapıldığına dikkat çeken Stefovski, bundan sonraki yıllarda da festivalin kalitesinden taviz vermeden yoluna devam etmesini sağlama amacında olduklarını dile getirdi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV