banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

'Futbol Sadece Ayakla Oynanan Bir Oyun Değil, Can Da Gerek'

Kimi oynarken ayağını kaybetmiş, kimi kaza yaparak bir ayağından eksik kalmış. Kimileri ise vatanı kurtarmak için askere gitmiş Gazi olarak geri donmuş. Ama hepsi birer kahraman, hepsi Türk milletinin gururu. Hepsi Türk futbolunu zirveye çıkaranlar.

12 Ekim 2017 Perşembe 15:13
Bu haber 513 kez okundu
'Futbol Sadece Ayakla Oynanan Bir Oyun Değil, Can Da Gerek'Kimi oynarken ayağını kaybetmiş, kimi kaza yaparak bir ayağından eksik kalmış. Kimileri ise vatanı kurtarmak için askere gitmiş Gazi olarak geri donmuş. Ama hepsi birer kahraman, hepsi Türk milletinin gururu. Hepsi Türk futbolunu zirveye çıkaranlar.

‘Siz bizim maçları canlı verin biz size kupayı getireceğiz’

Ne para istediler, ne servet. Tek istekleri maçları canlı yayınlansın, onları tüm dünya izlesin. Bunun karşılığı da Avrupa kupası. Her iki taraf sözünü tuttu. TRT maçları canlı yayınladı, futbol kahramanları da kupayı millette hediye etti. Demek ki, sadece parayla olmaz bu işler. Eğer bu maçı kazanırsanız size şu kadar prim vereceğiz şartıyla başarı gelmez.

Başarının arkasında ne para durur ne şöhret. Sadece güven, istek ve çalışmak. Bunlar olduktan sonra hem kahramanlık gelir hem başarı. Alçak gönüllü olduktan sonra, kendini bulutlara vermedikten sonra gün gelir meyveleri toplarsın. Tabi ki, bu milli takım bir günle bu yerlere gelmedi. Uzun yıllar çalışarak, başarı arzularını ön plana koyarak ve işin içine hiç bir çıkar koymayarak Avrupa’nın zirvesine çıktılar.

İngilizler hiç yenilmemiş

Hoca finaldeki rakibi tanıtarak, hiç yenilgi yüzü görememiş bir takımla oynayacaklarını söylemiş. Kaptanın cevabı de çok açık: “Henüz Türkleri karşılamamışlar da o yüzden”. İşte bu inanmaktır. Kendine inanırsan, takımına güvenirsen, bir de Allah’ın yardımı geldiyse bu iş bitmiştir. Hangi rakip karşına çıkarsa çıksın, önünde diz çöker.

Demek ki, bu kahramanlar rakiplerini büyütmeden kendi işlerini bakıyor. Çalışıp sahaya çıkıyor. Karşısına çıkanlara bakmaksızın oyununu ortaya sergiliyor, becerilerini yeşil sahaya sürüyor.

Bizim gururumuz Türk bayrağı

İşte bunu aklında bulundurduktan sonra hem inanç gelir, hem başarı. Eğer böyle düşünülürse, her şeyi bir yana bırakıp ana hedef Türk bayrağını en yükseğe çıkarmak olur. Arada ne küskünlük kalır, ne arkadaşına bıçak çıkarmak. Çünkü Türk bayrağının değeri çok büyük. Kendi çıkarlarını değil de Ay-yıldızlı sancağı sırtında taşımaktasın. Bunu herkese taşıyamaz. Türk bayrağını taşımak onurdur, gururdur.

Bu böyleyse o zaman hiçbir şey bunun önüne geçemez. Ne kendi başarın, ne de geleceğin. Çünkü seni sen yapan Türk bayrağıdır, Türk milletidir. Atalarımız olmasaydı, sancak yere değmesin diye yüzbinlerce şehit ve gazi olmasaydı, şimdi ne futbol oynayabilirdin, ne de dünya yıldızı olabilirdin. Herkesin kazandığı şeyler vatan içindir, millet içindir.

‘Allah'tan neyi çok istiyorsun dedim, Recep Tayyip Erdoğan'la el sıkışmak dedi’

Ne araba isterler, ne para. Ne milyonluk yatlar, ne de gece alemi. Tek istekleri Cumhurbaşkanın elini sıkmak, Türk milletini zafere götüren adamla tanışmak. Gönülleri ne kadar temiz değil mi? Sadece vatanı düşünen, Türk bayrağını ilerletmek için el-ayak olmamasına rağmen tüm becerilerini sunan bu kahramanları ayakta alkışlamalıyız.

Avrupa şampiyonu oldular, ampute futbolunu tüm millete sevdirdiler. Ne siyah-beyazlıları, ne de bordo-mavililer ayrıldı bu maçta. Hep birlikte takımı desteklediler. Demek ki, başarı olunca ayrımcılık olmaz. Söz konusu Türk bayrağı olunca tüm Türk dünyası birlik-beraberliğe kapı açıyor. Bu yüzden bu arkadaşları herkes örnek almalı. Bir ayağı eksik olabilir. Bir kolu daha kısa olabilir ama konu Türk bayrağı için canı feda. Gazi olmuş ama gerekirse şehit olacağına da hazır.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV