banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Yerel Seçimlerin Ekim Ayında Yapılması İçin Yeşil Işık

Meclis Başkanı Talat Caferi'nin bugün parti grup başkanlarıyla geçekleştirdiği koordinasyon toplantısında yerel seçimlerin Ekim ayının ilk yarısında yapılması ve belediye başkanları ile meclis üyelerinin görevlerinin seçimlere kadar devam etmesi görüşüldü.

15 Mayıs 2017 Pazartesi 15:20
Bu haber 1148 kez okundu
Yerel Seçimlerin Ekim Ayında Yapılması İçin Yeşil IşıkMakedonya Cumhuriyeti Meclis Başkanı Talat Caferi'nin bugün parti grup başkanlarıyla geçekleştirdiği koordinasyon toplantısında yerel seçimlerin Ekim ayının ilk yarısında yapılması ve belediye başkanları ile meclis üyelerinin görevlerinin seçimlere kadar devam etmesi görüşüldü.

Toplantıya katılan SDSM, BDİ, Arnavut Birliği, PDŞ ve BESA temsilcileri seçimlerin Ekim ayında gerçekleşmesi ve belediye başkan ve mecli üyelerinin görevlerinin seçime kadar devam etmesi görüşüne yeşil ışık yaktı. Toplantıya VMRO-DPMNE temsilcisi ise katılmadı.

Meclis Başkanı Talat Caferi, yerel seçimlerin ilanı ve belediye başkanı ile meclis üyelerinin görev sürelerinin uzatılmasına dair Seçim yasası değişikliğinin yapılması için tüm siyasi partilere Meclisteki çalışma grupları ve organların oluşturulması çağrısında bulundu.

Caferi ayrıca, tüm siyasi diyalogların Makedonya Cumhuriyeti Meclisinde yapılması gerektiği ve demokratik sürecin kesintisiz sürmesi gerektiğini savundu.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV