banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

Yerel Seçimlere Katılacak Bağımsız Adaylar Belli Oldu

Makedonya’da 15 Ekimde gerçekleşen yerel seçimler için bağımsız olarak seçime katılmak isteyen adayların imza toplamak için verilen süre tamamlandı.

06 Eylül 2017 Çarşamba 13:51
Bu haber 1410 kez okundu
Yerel Seçimlere Katılacak Bağımsız Adaylar Belli OlduMakedonya’da 15 Ekimde gerçekleşen yerel seçimler için bağımsız olarak seçime katılmak isteyen adayların imza toplamak için verilen süre tamamlandı.

İmza toplayan toplam 27 Belediye başkan adayı yerel seçimlere katılma hakkı kazandı. 27 Başkan adayı toplam 22 belediyede yarışacak. Türk Belediyeleri Merkez Jupa ve Plasnica’da bağımsız adaylar bulunmuyor.

Yerel Seçimlere katılma hakkı kazanan bağımsız belediye meclis üye adayları ve listelerinin sayısı ise 48. Bağımsız meclis üye adayları ise toplam 27 Belediyede yarışacak.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Doğu Makedonya bölgesindeki Karbinci Belediyesinde Meclis Üyeliğine İzzet İbrahimsoylu adaylığını koydu.

Devlet Seçim Komisyonu, herhangi partiden aday başvurusu yapılmadığını ifade ederken adaylık başvuru süresinin 14 Eylül tarihine kadar devam ettiğini hatırlattı.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV