banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Slovenya ve Karadağ Dışişleri Bakanları Makedonya’ya Geliyor

Slovenya Dışişleri Bakanı İvan Korçok ile Karadağ Dışişleri Bakanı Srgyan Darmanoviç bugün Makedonya’ya resmi ziyaret gerçekleştiriyor.

09 Kasım 2017 Perşembe 09:57
Bu haber 241 kez okundu
Slovenya ve Karadağ Dışişleri Bakanları Makedonya’ya GeliyorSlovenya Dışişleri Bakanı İvan Korçok ile Karadağ Dışişleri Bakanı Srgyan Darmanoviç bugün Makedonya’ya resmi ziyaret gerçekleştiriyor.

Makedonya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada konuk bakan Korçok’un Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile görüşeceği, görüşmede ise iki ülke arasındaki ilişkilerin masaya yatırılacağı ifade edildi.

Korçok Makedonya ziyareti kapsamında USAİD ile SlovakAid tarafından hazırlanna ortak projenin açılışına da katılacak.

Korçok Makedonya ziyareti kapsamında Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani, Başbakan Zoran Zaev ve Meclis Başkanı Talat Caferi ile de görüşecek.

Karadağ Dışişleri Bakanı Srgyan Darmanoviç bugün Makedonya’ya gerçekleştireceği ziyaret kapsamında ise Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile bir araya gelecek. Darmanoviç daha sonra Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Meclis Başkanı Talat Caferi ve Başbakan Zaev ile de görüşecek.

Karadağ Dışişleri Bakanı Darmanoviç’in Üsküp’te gerçekleştireceği temaslarda NATO üyeliği konusunu ele alacağı öğrenildi. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV