banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

“Monstrum” Davasında Yeniden Yargılama Gündemde

Savcılığın, mahkumların talebi üzerine yeniden yargılanması için başvuruda bulunduğu kaydedildi. Savcılık, birinci ve ikinci dereceden mahkemelerin verdiği kararların durdurulması için Yargıtay’a gitti.

04 Ekim 2017 Çarşamba 10:24
Bu haber 923 kez okundu
“Monstrum” Davasında Yeniden Yargılama GündemdeSmilkovtsi gölü yakınlığından beş kişinin öldürülmesiyle ilgili açılan ve kamuoyunda “Monstrum” davası olarak bilinen yargılamada yeni bir süreç başlaması bekleniyor.

Savcılığın, mahkumların talebi üzerine yeniden yargılanması için başvuruda bulunduğu kaydedildi. Savcılık, birinci ve ikinci dereceden mahkemelerin verdiği kararların durdurulması için Yargıtay’a gitti. Yargıtay’ın, mahkumların tutuksuz yargılanma talebini de karara bağlaması gerekiyor.

Mahkumlar, mahkemede suçsuz olduklarını ve adalet istediklerini söylerken, avukatları ise alınan kararların önyargıyla getirildiğini belirtti.

2012 yılında Üsküp’ün yakınlığındaki Smilkovtsi gölünde yaşanan olayda beş kişi öldürülmüş, göz altına alınanlardan 6’sı “terör” suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV