banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Meclis Kürsüsünde Gerginlik Yaşandı

Söz almadan kürsüye çıkan VMRO-DPMNE milletvekilinin kürsüden alınması için güvenlik çağırıldı. Caferi’nin güvenlik güçlerini çağırmasıyla birlikte VMRO-DPMNE’nin bütün milletvekilleri Miloşoski’nin etrafında toplandı ve güvenliğe müdahale imkanı vermedi. Caferi, oturuma ara verdi.

09 Ağustos 2017 Çarşamba 15:01
Bu haber 1002 kez okundu
Meclis Kürsüsünde Gerginlik Yaşandı

 

Başsavcı Marko Zvrlevski’nin görevden alınmasının tartışıldığı meclis oturumunda söz almadan kürsüye çıkan VMRO-DPMNE milletvekili Antonio Miloşoski'nin kürsüden alınması için güvenlik çağırıldı. Caferi’nin güvenlik güçlerini çağırmasıyla birlikte VMRO-DPMNE’nin bütün milletvekilleri Miloşoski’nin etrafında toplandı ve güvenliğe müdahale imkanı vermedi. Caferi, oturuma ara verdi.

Meclisteki tartışmaların ana nedeni ise yerel seçimlerin ilan edilmesiyle birlikte Başsavcı Marko Zvrlevski’nin görevden alınmasının yasalara uygun olup olmadığı. Muhalefet partisi VMRO-DPMNE, seçim yasasının 8 maddesi birinci fıkrasında yer alan “yerel seçimlerin yapılmasına kadar devlet kurumlarına yeni memur alınıp işten çıkartılmayacağı”nı öne sürerek Zvrlevski’nin görevden alınmasına karşı çıkıyor.

Buna karşın, Meclis Başkanı Talat Caferi ise bu maddenin yürütme için geçerli olduğunu ve yasama organı olan meclisi bağlamadığını söyledi.

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV