banner43

banner42

20 Ocak 2018 Cumartesi

Makedonya Bağımsızlığının 26. Yıldönümünü Kutluyor

8 Eylül Makedonya Cumhuriyetinin Bağımsızlık günü, ülke genelinde gerçekleşen çok sayıda etkinlikle kutlanıyor. Merkezi tören ise bu akşam Başbakanlık binasının havlusunda gerçekleşti.

07 Eylül 2017 Perşembe 22:27
Bu haber 1274 kez okundu
 Makedonya Bağımsızlığının 26. Yıldönümünü Kutluyor8 Eylül Makedonya Cumhuriyetinin Bağımsızlık günü, ülke genelinde gerçekleşen çok sayıda etkinlikle kutlanıyor. Merkezi tören ise bu akşam Başbakanlık binasının havlusunda gerçekleşti.

Dans, tiyatro ve müzik gösterilerinin sunulduğu törene Başbakan Zoran Zaev, bakanlar, milletvekilleri, büyükelçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Merkezi törende Başbakan Zoran Zaev, kalabalığa hitap etti.

Yaptığı konuşmada Zaev, saygı ve anlayış sınırları içinde tek toplum olarak hep birlikte Makedonya Cumhuriyeti’ni inşa etme çağrısında bulundu.

Konuşmasının devamında Zoran Zaev, “8 Eylül 1991 tarihinde referanduma katılan halkın yüzde 95’i tereddütsüz ‘evet’ cevabını vererek bağımsız Makedonya’nın kaderini belirlemiştir. O dönem Makedonlar, Arnavutlar, Türkler, Sırplar, Romanlar, Ulahlar, Boşnaklar omuz omuza durup ülkenin barışını korumuştur” ifadelerini kullandı.

Zaev son olarak konuşmasında hükümet olarak Avrupa Birliği ve NATO yolunda ilerlemek için reformları da yerine getireceklerini vurguladı.

Başbakanlık binasının havlusunda gerçekleşen tören ünlü sanatçılar ve müzik gruplarının konserleriyle gece yarısına kadar devam edecek.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV