banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Büyükelçi Tülin Erkal Kara’dan Engellilere Yardım İçin Hayırseverlere Çağrı

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Uluslararası Engelliler Günü vesilesiyle Büyükelçilik Rezidansında engelli genç Ertan Şakir ile birlikte düzenlediği toplantıda engellilere yardım etme çağrısında bulundu.

04 Aralık 2017 Pazartesi 17:36
Bu haber 665 kez okundu
Büyükelçi Tülin Erkal Kara’dan Engellilere Yardım İçin Hayırseverlere ÇağrıTürkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Uluslararası Engelliler Günü vesilesiyle Büyükelçilik Rezidansında engelli genç Ertan Şakir ile birlikte düzenlediği toplantıda engellilere yardım etme çağrısında bulundu.

Büyükelçi Kara engellilere yönelik yardımlaşma ve dayanışma derneğinin kurulması için de destek vereceğini açıkladı.

Büyükelçi Tülin Erkal Kara, Ertan Şakir ile 15 Temmuz Darbe girişiminin birinci yıldönümünde düzenlenen anma töreninde tanıştıklarını ifade ederken, Büyükelçilikte de kendisini ağırladıklarını söyledi.

‘Makedonya’da Engelliler İçin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurulacak’

Ertan Şakir, Büyükelçi Tülin Erkal Kara ile gerçekleştirdiği görüşmede kendisinden engelliler için bir yardımlaşma ve dayanışma derneğinin kurulması için destek istedi.

Büyükelçi Kara bu konu üzerine yaptığı açıklamada “Bizler de bu konuda Türkiye’deki muhatabımızla bu görüşmeyi sağladık ve bu konuda bir yardımlaşma derneği için sözünü aldık ve Makedonya’da Ertan Bey’in başkanlığında bir dernek kurulacak ve bu dernekle birlikte de Makedonya’da bulunan bütün engelli kardeşlerimize fayda sağlanacaktır” dedi.

‘Ertan Bize Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emaneti’

Büyükelçi Kara, Ertan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanıştığını da anlatarak “2011 Eylül ayında bilindiği üzere o dönem başbakan olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Üsküp’e ziyaret düzenlediler. Öğrendiğim kadarıyla Ertan Kardeşimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir tanışıklıkları oldu. Orada bulunan Makedonya’da yaşayan soydaşlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza ‘Ertan’ı sizlere emanet ediyorum’ diye bir telkinde bulundu” ifadelerini kullandı.

Ertan’ı evinde ziyaret ettiklerini söyleyen Kara, orada Ertan’ın hangi şartlarda yaşama tutunduğunu üzüntüyle gördüklerini ifade etti.

Büyükelçi Kara, “Bunları gördükten sonra çok etkilendim ve aklıma Cumhurbaşkanının emanet geldi. Şöyle bir düşündüm Ertan Makedonya’daki soydaşlarımıza emanet edildi ama Ertan bizim de evladımız. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetindeki bütün sivil toplum kuruluşlarını yardım sever vatandaşlarımızı harekete geçirip bu konuda Ertan’ın daha uygun koşullarda yaşayabileceği bir eve sahip olmasını istedim” dedi.

Makedonya’da ve Türkiye’deki hayırseverlerden bu konuda destek beklediğini duyurdu.

‘Büyükelçimiz Tülin Erkal Kara İyi Ki Bu Ülkede Görev Yapıyor’

Ertan Şakir, yaptığı açıklamada “Bu gün tarihi bir gün. Büyükelçimiz Tülin Erkal Kara iyi ki Üsküp’e geldi. İyi ki bu ülkede görev yapıyor. Bize böyle bir insanı gönderdiği için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da Allah razı olsun” dedi.

Ertan Şakir Cumhurbaşkanı Erdoğan’la üç kez görüştüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine dua etmesini istediğini belirterek her zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dua ettiğini belirtti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV