banner43

banner42

25 Şubat 2018 Pazar

Türk Şirketi Doğan Otomotiv Makedonya Pazarına Giriyor

Otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet gösteren şirketin, ilk etapta 13 bin metrekare alanda 3 bin 500 metrekarelik bir fabrika inşa edeceği kaydedildi. Teknoloji ve Sanayi Bölgeleri Müdürlüğünün gazetemize verdiği bilgilere göre fabrika inşaatı hariç 700 bin avrosu makinelere olmak üzere toplam yatırım 1 milyon avro olacak.

07 Şubat 2018 Çarşamba 17:20
Bu haber 1374 kez okundu
Türk Şirketi Doğan Otomotiv Makedonya Pazarına Giriyor

 

Bakanlar Kurulu, dün gerçekleşen 53. oturumunda Makedonya’daki yeni Türk yatırımcısı Doğan Otomotiv’e, Üsküp 1 – Teknoloji ve Sanayi Bölgesinde arsa kiralama teklifini kabul etti.

Otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet gösteren şirketin, ilk etapta 13 bin metrekare alanda 3 bin 500 metrekarelik bir fabrika inşa edeceği kaydedildi. Teknoloji ve Sanayi Bölgeleri Müdürlüğünün gazetemize verdiği bilgilere göre fabrika inşaatı hariç 700 bin avrosu makinelere olmak üzere toplam yatırım 1 milyon avro olacak. Doğan Otomotiv, ilk etapta 30 kişiye istihdam sağlayacak. Müdürlük, Türk şirketinin Makedonya’yı Avrupa, Güney Amerika ve Asya ihracatında merkez yapmak istediğini kaydetti.

8 binden fazla ürün çeşidi ile Türkiye genelinde, tüm Avrupa, Japonya ve Güney Kore araçlarının yan sanayi kaporta ve aydınlatma sistemlerinde toptan satış ve pazarlama hizmeti veren şirket, 1997 yılında kuruldu.

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV