banner43

banner42

22 Şubat 2018 Perşembe

MÜSİAD Balkan Heyetinden Sırbistan, Karadağ, Sancak ve Arnavutluk Temasları

MÜSİAD Balkan Başkanı Dr. Bilal Kara ve berbaerindeki heyet Sırbistan, Karadağ, Sancak ve Aranvutluk ziyaretleri gerçekleştirere farklı temalarda bulundu.

25 Mart 2017 Cumartesi 12:44
Bu haber 1448 kez okundu
 MÜSİAD Balkan Heyetinden Sırbistan, Karadağ, Sancak ve Arnavutluk TemaslarıMÜSİAD Balkan Başkanı Dr. Bilal Kara ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Balkan ülkelerinde üst düzey yöneticiler ile temaslarda bulundu. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta Sırbistan Başbakan Yardımcısı, Ticaret,Turizm ve İletişim Bakanı Rasim Ljajic ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Sırbistan'ın kapılarının MÜSİAD Balkan'a sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Başbakan yardımcısı, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret sonunda Başkan Kara tarafından Sırbistan Başbakan Yardımcısına MÜSİAD hatırası plaket ve hediye takdim edildi.

MÜSİAD Balkan, Karadağ Başbakan Yardımcısı Husoviç'i Ziyaret Etti

MÜSİAD Balkan Başkanı Dr. Bilal Kara, Karadağ'ın Podgoritsa şehrinde Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç ile bir araya geldi. Görüşmede MÜSİAD Balkan faaliyetleri, iş adamlarının ilgi alanında bulunacak yatırım olanakları ile işbirliği hususlarında istişare edildi. Görüşmenin sonunda Karadağ Başbakan Yardımcısı Husoviç'e hediye plaketi takdim edildi.

MÜSİAD Balkan Heyeti, Novi Pazar Sancak’ta Boşnak Milli Konseyi Başkanı Dr. Suleyman Ugljanin’i ziyaret etti. Dr. Ugljanin, Türk Boşnak kardeşliğini vurgulayan ve işbirliğinden MÜSİAD’ın bu topraklarda yer alması faaliyetler göstermesinden büyük memnuniyet duyacağını ifade etti.

Balkan görüşmelerinin devamında, MÜSİAD Balkan heyeti Arnavutluk'un başkenti Tiran'da Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar'ı ziyaret etti.

Akabinde bizzat büyükelçiliğin destekleriyle kurulan Arnavutluk-Türkiye Sanayi ve Ticaret Odası'nda (ATTSO) başkanı ve yetkilileri ile toplantı gerçekleştirildi, fikir alışverişinde bulunuldu.

MÜSİAD Balkan heyeti, Arnavutluk Yatırım Ajansı (AIDA) Başkanı Genti Beqiri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV