banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Murat Ticaret Makedonya’da 6,6 Milyon Avro Yatırım Yapacak

Başbakanlıkta gerçekleşen imza törenine şirket temsilcisi Eyüp Gülsoy ve Teknoloji ve Sanayi Bölgeleri Müdürü Aleksandar Mladenovski arasında anlaşma imzalandı.

01 Aralık 2017 Cuma 16:52
Bu haber 1865 kez okundu
Murat Ticaret Makedonya’da 6,6 Milyon Avro Yatırım Yapacak

 

Türk şirketi Murat Ticaret Kabol Sanayi A.Ş, Üsküp 2 - Teknoloji ve Sanayi Bölgesinde arsa kiralama anlaşmasını bugün imzaladı.

Başbakanlıkta gerçekleşen imza törenine şirket temsilcisi Eyüp Gülsoy ve Teknoloji ve Sanayi Bölgeleri Müdürü Aleksandar Mladenovski arasında anlaşma imzalandı.

Törende Başbakan Yardımcısı Koço Angyuşev, Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Zoritsa Apostolovska, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu ve diğer davetliler de hazır bulundu.

“Türkiye Geleneksel Dostumuz ve Partnerimiz”

Anlaşmanın imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Yardımcısı Koço Angyuşev, Türkiye’yi “geleneksel dost ve büyük partner” olarak nitelendirdi.

Angyuşev, Türkiye’yle yapılan ticaretin artışının cesaretlendirici olduğunu ve önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki ticaretin artmasını beklediklerini vurguladı.

Murat Ticaret’e başarıları çalışmalar dileyen Angyuşev, hükümet olarak yerli ve yabancı yatırımcıları desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Teknoloji ve Sanayi Bölgeleri Müdürü Aleksandar Mladenovski, Türk şirketinin Üsküp fabrikasında ihracata yönelik otomobil elektronik pazarı.

Üç safhada yapılacak inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla 18 bin metrekarelik bir fabrika açılacağını belirten Mladenovski, yeni hükümetin yabancı yatırımcı çekmek için yaptığı çalışmaların meyvesini vermeye başladığını söyledi.

“600 Kişiye İstihdam Sağlayacağız”

Üsküp’ün Balkanların kalbi olduğunu dile getiren Murat Ticaret temsilcisi Eüyp Gülsoy, Makedonya’da toplamda 6,6 milyon avro değerinde yatırım yapacağını belirtti.

Makedonya hükümetinin teşvikleri, Avrupa pazarına yakınlığı ve kaliteli işgücüne sahip olmasının yatırımlarda etkili etkenler arasında yer aldığını belirten Gülsoy, “Otomotiv-beyaz eşya sektöründe kablo üretimi yapan global anlamda Asya, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da üretim tesisleri olan 50 yıllık bir işletmeyiz” dedi.

İlk etapta 6,6 milyon avroluk yatırım planı yaptıklarını kaydeden Gülsoy, “10 yıllık süreçte 60 kişilik istihdam planlaması yapılmış durumda. İnşaatımız Şubat 2018’de başlayıp, Aralık 2018’de bitirilecektir” diye konuştu.

Gülsoy, kendilerinden desteklerini esirgemeyen Başbakan Yardımcısı Angyuşev, Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Adnan Kahil, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu, MATTO Başkanı Aydoğan Ademoski ve eski Başkan Eyüp Kahveci, Teknoloji ve Sanayi Bölgeleri Müdürü Mladenovski ve diğerlerine teşekkür etti.

Murat Ticaret

Otobüs, otomobil, kamyon, kamyonet ve tren üreticilerine 2 bin 200 çalışanıyla hizmet veren Murat Ticaret, Üsküp’te 35 bin metrekarelik alanda 18 bin metrekare kapalı alana sahip bir fabrika inşa edecek.

Birinci etapta 6500 metrekare alanda 310 kişiyle çalışacak Murat Ticaret, daha sonra çalışan sayısını 600’e çıkaracak.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV