banner43

banner42

22 Şubat 2018 Perşembe

MATTO Başkanı Ademoski’ye Nişan Takdim Edildi

MATTO Başkanı Aydoğan Ademoski’nin önderliğinde toplanan yönetim kurulunun konuğu Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Bruno Boyiç ve beraberindeki heyet oldu.

19 Nisan 2017 Çarşamba 23:32
Bu haber 1738 kez okundu
MATTO Başkanı Ademoski’ye Nişan Takdim Edildi

 

Makedonya – Türkiye Ticaret Odası (MATTO) aylık yönetim kurulu toplantısını bu akşam Üsküp’teki Stone Bridge otelinde gerçekleştirdi.

Yeni Başkan Aydoğan Ademoski’nin önderliğinde toplanan yönetim kurulunun konuğu Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Bruno Boyiç ve beraberindeki heyet oldu.

MATTO Başkanı Ademoski, Bosna Hersek’ten gelen konukları ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kısa bir bilgilendirme de yaptı.

Konuk ticaret odası Başkan Yardımcısı Boyiç ise Bosna Hersek’teki yatırım olanaklarını tanıtmak üzere Makedonya’da bulunduklarını belirtti.

Boyiç, “Karşılıklı işbirliği ve dostane ilişkilerimizi geliştirmeliyiz. Ne Makedonya ne de Türkiye’den yapılan yatırımların miktarı ne de ticaret hacmimizden memnun değilim. Bu bizim kardeş ilişkilerimizi yansıtmıyor” ifadelerini kullanarak toplantının işbirliğinin gelişmesine katkı sağlamasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Bruno Boyiç tarafından MATTO Başkanı Aydoğan Ademoski’ye, 500’ten fazla kişiye istihdam sağlayan şirketlere verilen gümüş nişanı takdim etti.

Bunun yanı sıra Bosna Hersek Dış Yatırımlar Ajansından Nina Pobriç tarafından ülkesinin yatırım olanakları hakkında işadamlarına bilgilendirme yapıldı.

Yönetim Kurulu toplantısının devamında diğer gündem maddeleri görüşüldü.

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV