banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Makedonya Şirketlerine Türkiye’de Ekonomi Etkinliklerine Katılma Fırsatı

40 binin üzerinde ziyaretçinin katılacağı Kocaeli’deki ‘Match4Industry Business Matching Event’ etkinliği 2-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. İstanbul’da ise 31 Ekim – 2 Kasım tarihlerinde ‘İhracat Haftası 2017’ etkinliği düzenlenecek.

28 Eylül 2017 Perşembe 15:43
Bu haber 825 kez okundu
 Makedonya Şirketlerine Türkiye’de Ekonomi Etkinliklerine Katılma FırsatıMakedonya Türkiye Ticaret Odası Başkanı Aydoğan Ademoski ile T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu bugün MATTO genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Kocaeli’de ve İstanbul’da düzenlenecek ekonomi etkinlikleri hakkında bilgi verilirken, Makedonya şirketlerine de katılım yapmaları için çağrıda bulunuldu.

40 binin üzerinde ziyaretçinin katılacağı Kocaeli’deki ‘Match4Industry Business Matching Event’ etkinliği 2-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul’da ise 31 Ekim – 2 Kasım tarihlerinde ‘İhracat Haftası 2017’ etkinliği düzenlenecek.

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığının desteği ile gerçekleşecek bu etkinliklere Makedonya’dan da şirketler katılabilecek. Etkinliklerde şirket yöneticileri Türk şirketleri ve farklı ülkelerden gelen şirket yöneticileriyle ikili görüşmeler yapabilecek.

MATTO Türkiye ile Makedonya Ekonomileri Arasında Köprü Görevini Üstlendi

MATTO Başkanı Aydoğan Ademoski, yaptığı açıklamada MATTO’nun Türkiye ile Makedonya ekonomileri arasında köprü görevini üstlendiğini kaydetti.

T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu, “Makedonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilere baktığımızda geçen yıl 420 milyon dolarlık bir ticaret hacmi yakaladık. Bu yılki sonuçlara baktığımızda da 2017 yılını da aynı değerlerle kapatacağız gibi gözüküyor. Birkaç yıldır 400’lü rakamlara takılmış durumdayız, önemli ilerleme yakalayamadık. İki ülke arasında çok daha ciddi 1 Milyar dolara varabilecek bir kapasite mevcut. U kapasiteye ulaşabilmek için Kocaeli’de olduğu gibi İstanbul İhracat Haftası programında da ikili görüşmeler gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Match4Industry Business Matching Event’ ile ‘İhracat Haftası 2017’ etkinliklerine katılmak isteyen şirketler en geç 25 Ekim tarihine kadar MATTO ya da T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşavirliğine başvuru yapması gerekiyor.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV