banner43

banner42

20 Ocak 2018 Cumartesi

Ekonomi Bakanı Bekteşi’den Şirketlere ‘Helal Standart’ Çağrısı

Helal Standart Ajansı, dün akşam düzenlenen törenle Ocak 2017’den itibaren helal standart uygulamasını hayata geçiren şirketlere helal sertifikaları takdim etti.

20 Haziran 2017 Salı 13:30
Bu haber 893 kez okundu
Ekonomi Bakanı Bekteşi’den Şirketlere ‘Helal Standart’ ÇağrısıMakedonya İslam Birliği’ne bağlı Helal Standart Ajansı, dün akşam düzenlenen törenle Ocak 2017’den itibaren helal standart uygulamasını hayata geçiren şirketlere helal sertifikaları takdim etti.

Helal sertifika takdim törenine Makedonya Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, İslam Birliği Başkanı Süleyman Recepi, Helal Standart Ajansı Müdürü Muhamer Veseli ve şirket temsilcileri katıldı.

Ekonomi Bakanı Bekteşi törende yaptığı konuşmada, 5 yıl boyunca Ekonomi Bakanlığı’nın helal standart uygulamasına verdiği destekle şirketlerin yeni pazarlara açılmasına yol açtığını kaydetti.

Bekteşi, bu girişimin 500 bin denarlık mütevazı bir bütçe ile başlatıldığını fakat 2015 yılında bu bütçenin 3,5 Milyon denara ulaştığını ifade etti.

Konuşmasının devamında ise şirketlere çağrıda bulunan Bekteşi, “Bu yıl şu ana kadar sadece bir başvurunun yapıldığını göz önünde bulundurursak tüm şirketlere Ekonomi Bakanlığı tarafından destek için ayrılan bütçeyi değerlendirmeleri için helal standart başvurusu yapmalarını davet ediyorum” dedi.

Bekteşi ayrıca dünya helal piyasasının 800 Milyar dolar değerinde olduğunu Avrupa’da ise bu rakamın 66 Milyar dolar olduğunun da altını çizdi.

İslam Birliği Başkanı Süleyman Recepi, helal sertifika alan şirketleri tebrik ederek, Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi’ye de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV