banner43

banner42

20 Ocak 2018 Cumartesi

Başbakan Zaev İş Dünyasıyla Görüştü

Başbakan Zoran Zaev, hükümetteki bakanlarla birlikte bugün Makedonya Ekonomi Odasının düzenlediği toplantıya katılarak iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 16:10
Bu haber 1242 kez okundu
Başbakan Zaev İş Dünyasıyla Görüştü

 

Başbakan Zoran Zaev, bugün Makedonya Ekonomi Odasının düzenlediği toplantıya katılarak iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

Kabine üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Zaev, hükümet olarak ticaret sektörünün kalkınması için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi.

Makedonya Ekonomi Odasının önerisiyle Koço Angyuşev’i Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı yaptıklarını hatırlatan Zaev, toplantı kapsamında iş dünyasının sorunlarını dinledi ve çözüm önerileri üzerine çalışacaklarını belirtti.

Zaev, ekonomik kalkınmanın sağlanması için işadamlarından destek ve işbirliği talebinde bulundu.

İş dünyası, yerli ve yabancı yatırımların ekonomik büyümenin merkezi olması, sürdürülebilir kalkınma için rekabet edebilecek ürünlerin ihracatının arttırılması, özel sektörün işsizliği azaltması, ekonomik büyümenin AB’yle bütünleşme yoluna ve halkın standardının artmasına katkı sağlaması, altyapının yenilenmesi ve enerji bağımlılığının azaltılması gibi 5 temel üzerine oturtulmuş 13 maddelik talepleri Başbakan Zaev ve beraberindekilere teslim etti.

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV