banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

“Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Konferans” Düzenlendi

Üsküp “Mayka Tereza” Üniversitesi, kuruluşunun birinci yıldönümünde konferans düzenledi. Üniversitenin organizasyonu ve Ekonomi Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanlığı, EVN Makedonya ve Bölgesel Çevre Merkezi (REC)’nin destekleriyle 27-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Holiday İnn hotelinde düzenlenen “Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Konferans (TSD 2017)”ına Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi balkan ülkeleri ve diğer ülkelerden çok sayıda konuşmacı katıldı.

30 Ekim 2017 Pazartesi 16:12
Bu haber 1832 kez okundu
“Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Konferans” Düzenlendi


Üsküp “Mayka Tereza” Üniversitesi, kuruluşunun birinci yıldönümünde konferans düzenledi. Üniversitenin organizasyonu ve Ekonomi Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Bakanlığı, EVN Makedonya ve Bölgesel Çevre Merkezi (REC)’nin destekleriyle 27-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Holiday İnn hotelinde düzenlenen “Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Konferans (TSD 2017)”ına Makedonya, Kosova, Arnavutluk gibi balkan ülkeleri ve diğer ülkelerden çok sayıda konuşmacı katıldı. Eğitim ve Bilim Bakanı Renata Deskoska, Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, EVN temsilcileri, çeşitli üniversite rektör ve hocalarının katıldığı konferansta, Batı Balkanlarda sürdürülebilir kalkınma, yaklaşımları, eksiklikleri ve zorlukları üzerine işlenen konular ele alındı.

Konferansta tek Türk konuşmacı olarak katılan Kara Yolları ve Ulaşım Mühendisi Emel Hamza Şerif, “Trafik ve Ulaşımın Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerindeki Rolü” hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Bireysel ve devlet çapında yaşam kalitesinin arttırılması adına nelerin yapılabileceği konusunda bir araştırma yapan Emel Hamza Şerif, araştırmanın sonuçlarını katılımcılara aktardı.

Üsküp “Mayka Tereza” Üniversitesi’nin birinci kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlediği konferans, sertifika dağıtımının ardından tamamlandı. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV