banner43

banner42

17 Şubat 2018 Cumartesi

Türk Askerinden Kosovalı Çocuklara Oyun Alanı

Türk askeri, Kosova’nın güney bölgesinde yer alan Kruşeva köyündeki Kruşeva İlköğretim Okulu’nun çocuk parkını ve futbol sahasını onararak tekrar çocuklara kazandırdı.

02 Kasım 2017 Perşembe 10:13
Bu haber 454 kez okundu
 Türk Askerinden Kosovalı Çocuklara Oyun AlanıKosova’da KFOR barış gücünde görevli Türk askeri, Kosova’nın güney bölgesinde yer alan Kruşeva köyündeki Kruşeva İlköğretim Okulu’nun çocuk parkını ve futbol sahasını onararak tekrar çocuklara kazandırdı.

Kosova’da 1999 yılında bu yana görev yapan Mehmetçik, eğitimden sağlığa her alanda Kosova halkının yanında olmaya devam ediyor. Türk askeri Boşnak ve Arnavut vatandaşların yaşadığı Kruşevo köyündeki, Kruşeva İlköğretim Okulu’nun çocuk parkını baştan yenileyerek futbol sahasını onardı. Açılış törenine katılan Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay M. İhsan Tavazar, Mehmetçiğin her zaman Kosova halkının yanında olduğunu vurgulayarak, çocukların bir milletin geleceğini teşkil ettiğini söyledi. Kruşeva İlköğretim Okulu Müdürü Elvir İlyazi de, desteklerinden dolayı Türk askerine teşekkür ederek, Türk askerinin 1999 yılından bu yana her türlü destekle Kruşeva halkının yanında olduğunu vurguladı. Çocuklarla birlikte yeni oyun parkının ve futbol sahasının kurdelesini kesen Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay M. İhsan Tavazar, çocuklarla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. E.Tabak - Kosovaport

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV