banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

TİKA, İBU’ya Türk Üretimi İki 3D Yazıcı Hibe Etti

TİKA Üsküp Program Koordinasyon Ofisi, bugün düzenlenen törenle Uluslararası Balkan Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne iki 3 boyutlu yazıcı hibe etti. Tamamı Türk üretimi olan yazıcıların teslim töreninde konuşan TİKA Üsküp Program Koordinatörü Aytekin Ayden, 2006 yılından bu yana Makedonya’da yaptıkları 800’den fazla projeyi birçok alana yaydıklarını söyledi.

24 Kasım 2017 Cuma 13:44
Bu haber 513 kez okundu
TİKA, İBU’ya Türk Üretimi İki 3D Yazıcı Hibe EttiTİKA Üsküp Program Koordinasyon Ofisi, bugün düzenlenen törenle Uluslararası Balkan Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne iki 3 boyutlu yazıcı hibe etti.

Tamamı Türk üretimi olan yazıcıların teslim töreninde konuşan TİKA Üsküp Program Koordinatörü Aytekin Ayden, 2006 yılından bu yana Makedonya’da yaptıkları 800’den fazla projeyi birçok alana yaydıklarını söyledi.

Bu projeler içerisinde eğitime ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Ayden, “3 boyutlu yazıcıların artık hayatımıza girmesiyle bilişim dünyasında bu büyük gelişmeleri biz Uluslararası Balkan Üniversitemizin bu güzel bölümünde değerlendirilmek üzere, buradaki öğretim üyelerimizin ve öğrencilerimizin büyük katkı sağlayacakları ve güzel ürünler üretecekleri ümidiyle bu hibeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Üniversitemizin Balkanların güzide kuruluşu olmasına katkı sağlayacak bu hizmet aynı zamanda çeşitli bilimsel yayın ve çalışmaların gerçekleştirilmesinde bir çalışma yapılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ayden, “Uluslararası Balkan Üniversitesinin yeni hizmet binaları ve rektörlük binasının tamamının donanımı ve ekipmanı TİKA tarafından karşılandı. İnşallah en kısa zamanda bunların da açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

TİKA’nın kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Kocayusufoğlu, 3D yazıcıların yanı sıra üniversitenin inşası tamamlanan yeni yerleşkesinin donanımının TİKA’nın desteğiyle teslim edildiğini söyledi.

3D yazıcıların teslim edilmesinin ardından üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı tablo Ayden’e teslim edildi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV