banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

Tefeyyüz İlkokuluna Kardeş Okul Ziyareti

22 Mayıs 2017 Pazartesi günü İstanbul Beşiktaş Şair Nedim Ortaokulu heyeti Tefeyyüz ilköğretim okulunu ziyaret etti.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 17:34
Bu haber 1484 kez okundu
Tefeyyüz İlkokuluna Kardeş Okul Ziyareti
 

22 Mayıs 2017 Pazartesi günü İstanbul Beşiktaş Şair Nedim Ortaokulu heyeti Tefeyyüz ilköğretim okulunu ziyaret etti. Tefeyyüz okul idaresi adına Şenay Dalip ve öğretmenler tarafından karşılanan Şair Nedim Ortaokulu Müdürü Kenan Sürbahan, Beşiktaş İlçe Şube Müdürü Sedat Işık ve öğretmenlerle kahvaltı yapıldı. Kardeş Okul Projesi kapsamında idareci ve öğretmenlerle geleceğe yönelik yapılabilecek projeler üzerinde konuşuldu. Çok samimi bir havada gerçekleşen görüşmede heyet Üsküp’ün Türkçe eğitim veren bilgi ocağında bulunmanın, aynı dil, din ve kültürü paylaşan soydaşlarımızla beraber olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini vurguladılar. Bu görüşmenin akabinde Beşiktaş Şair Nedim Ortaokulu 35 öğrenci ve 15 veliden oluşan heyet okul kütüphanesinde misafir edildi. Okulla ilgili kısa bir tanıtım konuşmasından sonra okul dershaneleri gezildi. Makedonya Cumhuriyeti devlet çapındaki okullar arası Koro ve Orkestra yarışmasında birinciliği alan Tefeyyüz  öğrencileri müzik öğretmeni Cengiz İbrahim tarafından misafirlere saz dinletisi düzenlendi. Son olarak da Şair Nedim Ortaokulu folklor ekibi tarafından okul öğrenci ve öğretmenlerine yönelik halk oyunlarından oluşan konser verdi. 


Okul Müdürü Kenan Sürbahan, “Sorumlu ve duyarlı bir nesil yetiştirmek bilinciyle Kardeş Okul projeleri önemsemekte ve desteklemektedir. Bu projelerin amacı öğrencileri geleceğe ve topluma daha duyarlı bireyler olarak yetiştirmektedir. Okullar arasında eğitim-öğretim alanında işbirliği yapma, öğrencilerimizin farklı kültürlerden arkadaş edinmelerini sağlama, karşılıklı ziyaretlerle öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına fırsat verme amacı güdülmüştür. İki kardeş okul arasındaki dostluk bağının ilerletilmesi, barış, sevgi, kardeşlik, dayanışma ve işbirliği duygularının geliştirilmesi, birlik ve beraberliğin sağlanması, tarih, kültürel, turistik değerlerin ve gelenek-göreneklerimizin tanıtılmasıdır. Ahlaki ve eğitsel anlamda fikir alışverişinde bulunulabilecek ortak projeler geliştirebilmektir” dedi.

Tefeyyüz okul idaresi de Kardeş okul projesi kapsamında Türkiye'den gelen öğrenci, veli ve öğretmenlerle çok güzel bir gün geçirdiklerini, bu projeler sayesinde öğrencilerin sosyalleşmelerine zemin hazırladığına vurgu yaptılar. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV