banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Struga’daki Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda İnşaat Çalışmaları Sürüyor

Büyükçekmece Belediyesinin, kardeş şehir Struga’da inşaatına başladığı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda inşaat çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindi.

11 Ağustos 2017 Cuma 10:43
Bu haber 1299 kez okundu
Struga’daki Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda İnşaat Çalışmaları Sürüyor

 

Büyükçekmece  Belediyesinin, kardeş şehir Struga’da inşaatına başladığı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda inşaat çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “ Büyükçekmece’mizin, Makedonya’daki kardeş şehri Struga’da yaşayan soydaşlarımızın çocukları için inşa ettiğimiz Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Merkezinin çalışmaları devam ediyor.

Kısa zamanda tamamlanarak çocuklarımıza eğitim hizmetine başlayacak. Umuyorum ki; okul sadece kökleri bu topraklarda olan Atatürk’ün adını yaşatmakla kalmayacak 600 yıldır süregelen iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını daha da sıkılaştıracaktır” dedi.

İki belediye arasında geçen yıl imzalanan "Büyükçekmece'den – Struga'ya Eğitim Köprüsü" projesiyle, Struga’da 14 derslikli bir ilkokul inşa edilmesi kararlaştırılmıştı.

Büyükçekmece Belediyesi, yine kardeş şehir Sturga’da 3200 metrekarelik bir çocuk parkı açmış ve 2200 öğrenciye kitap, defter, kırtasiye ile spor malzemesi yardımında bulunmuştu.

 

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV