banner43

banner42

24 Ekim 2017 Salı

“Orhan-1/Bizim Sokağın Çocukları“ ve “Şiirli Alfabe“ Kitapları Yayınlandı

Makedonya Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın ilkokullar için öngörmüş olduğu yardımcı ders kitaplarının plan ve programına göre, Halkbank Ad Üsküp’ün desteğiyle yeni kitaplar yayınlayan Yeni Balkan Yayınevi, Necati Zekeriya’nın “Orhan-1/Bizim Sokağın Çocukları” ve İlhami Emin’in “Şiirli Alfabe” adlı kitaplarını öğrencilerin beğenisine sundu.

19 Eylül 2017 Salı 13:23
Bu haber 1659 kez okundu
“Orhan-1/Bizim Sokağın Çocukları“ ve “Şiirli Alfabe“ Kitapları Yayınlandı


Yeni Balkan Yayınevi, kitap yayın etkinliğine tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle son dönemde çocuk yayınlarına da ağırlık veren Yeni Balkan Yayınevi, Makedonya çapındaki ilkokullarda Türkçe kitap sıkıntısını da gidermeye başladı.

Makedonya Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın ilkokullar için öngörmüş olduğu yardımcı ders kitaplarının plan ve programına göre, Halkbank Ad  Üsküp’ün desteğiyle yeni kitaplar yayınlayan Yeni Balkan Yayınevi, Necati Zekeriya’nın “Orhan-1/Bizim Sokağın Çocukları” ve İlhami Emin’in “Şiirli Alfabe” adlı kitaplarını öğrencilerin beğenisine sundu.

İlkokul ikinci ve dördüncü sınıflarının plan ve programında yardımcı ders kitapları (lektür) olarak yer alan her iki kitap, yeni baskı ve dizaynıyla yeniden yayından çıktı.

Makedonya’daki Türk Çocuk Edebiyatı’nın duayeni olarak bilinen Necati Zekeriya’nın çok sevilen ve bilinen Bizim Sokağın Çocukları adlı hikâyeleri Orhan-1 başlığı altında toplandı.

Çocuk Edebiyatı’na yazdığı eserleriyle büyük katkı sunan bir diğer yazar olan İlhami Emin’in bilmecelerden oluşan ve “Şiirli Alfabe” adını taşıyan kitap da, içerisinde barındırdığı bilmecelerin yanında resimlerle de renklendirilerek, küçük okurların beğenisine sunuldu.

Önümüzdeki günlerde ise her iki kitap, Makedonya çapındaki Türkçe eğitim veren ilkokulların kütüphanelerine bedava olarak dağıtılacak.

Yeni Balkan Yayınevi yeni kitapların müjdesini verdi

Bundan önce, ilkokulların yardımcı ders kitaplarının plan ve programına uygun olarak yayınlanan “Harfler Ne Yer?”, “Şükrü Ramo’dan Seçme Şiirler”, “Nasreddin Hoca’dan Seçme Fıkralar” gibi kitapların yanı sıra, en kısa zamanda öğrencilerin yardımcı ders kitaplarına Yeni Balkan Yayınevi'nin hazırladığı yeni kitaplar da eklenecek.  

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV