banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Okullar Arası ‘Kardeşlik Projesi’ Sağlık Alanında Devam Ediyor

İstanbul -Tuzla “Orhanlı” Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile “Natse Bugyoni“ Kumanova Meslek Lisesi arasında okullar arası „Kardeşlik Projesi“ Protokolü imzalandı.

06 Ekim 2017 Cuma 09:40
Bu haber 1098 kez okundu
 Okullar Arası ‘Kardeşlik Projesi’ Sağlık Alanında Devam EdiyorTürkiye Cumhuriyeti’nden İstanbul -Tuzla “Orhanlı” Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makedonya Cumhuriyeti’nden “Natse Bugyoni“ Kumanova Meslek Lisesi arasında 2 Ekim Pazartesi günü okullar arası „Kardeşlik Projesi“ Protokolü imzalandı.

Proje koordinatörlüğüne üstlenen Semiha Lama ve Ercan Lama organizasyonunda, önce Mayıs ayında Kumanova okulundan sağlık bölümü yöneticileri Lençe Gorsevska Angeloviç ve Magdalena Trayanoviç İstanbul Tuzla’da ki kardeş okulunu ziyaret ettiler.

İadeyi ziyaret 28 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında Kumanova “Natse Bugyoni” sağlık meslek lisesi ev sahipliğinde gerçekleşti. İstanbul - Tuzla “Orhanlı” mesleki sağlık lisesi okul müdürü Selahattin Dursun ve müdür yardımcısı Ahmed Ay önderliğinde 4 kişilik bir heyet Kumanova kardeş okulunu ziyaret ettiler ve imzalanan protokol anlaşmasına göre, devamında öğrenciler ve öğretmenler tarafından karşılıklı ziyaretlerin devam etmesi konusunda hemfikir oldular.

Karşılama organizasyonunu üst seviyede düzenleyen Kumanova “Natse Bugyoni” meslek lisesi Müdürü Lidiya Mihaylovska, İstanbul’dan gelen heyete önce kendi okullarını tanıttılar. Sonra, misafirler Kumanova Belediye Başkanı Zoran Damyanovski tarafından kabul gördüler.

Belediye Başkanına gelecekte okullar arası yapılması öngörülen faaliyetler açıklandı. Selahattin Dursun Kumanova Belediye Başkanına Kumanovada’ki kardeş okulunun bir sınıfını kendi okulu tarafından komple düzenleneceği müjdesini verdi. Ev sahibi okulun ihtiyaç duyduğu “Anatomi dersi uygulama sınıfı” için tüm donanımını kendileri üstleneceğini bildirdi.

Misafirler ziyaretin diğer günlerinde ev sahibi okulun organizasyonunda Üsküp, Pirlepe, Manastır ve Ohri şehirlerini gezerek, Makedonya’nın önemli tarihi ve kültür değerlerini tanımış oldular. E.L. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV