banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Ohri’deki Depremler ‘Kardeşlik-Birlik’ İlkokulunda CİDDİ Hasara Yol Açtı

Makedonya’nın Ohri şehrinde bir ay boyunca kesintisiz süren yer sarsıntıları nedeniyle Türkçe eğitimin de verildiği ‘Kardeşlik-Birlik’ İlkokulu binasında ciddi hasarlar meydana geldi.

19 Temmuz 2017 Çarşamba 10:33
Bu haber 1538 kez okundu
 Ohri’deki Depremler ‘Kardeşlik-Birlik’ İlkokulunda CİDDİ Hasara Yol AçtıMakedonya’nın Ohri şehrinde bir ay boyunca kesintisiz süren yer sarsıntıları nedeniyle Türkçe eğitimin de verildiği ‘Kardeşlik-Birlik’ İlkokulu binasında ciddi hasarlar meydana geldi.

Okul binasının duvarlarında çatlaklar meydana geldi. Okulun ocakları da depremler sırasında yıkıldı. Bazı bölümlerde sıvalar düştü. En çok hasar gören bölüm ise okulun ana girişi. Girişteki bir ana sütunda ciddi hasar meydana geldi. Okul kapısı ise sonradan eklenen demirlerle ayakta tutulmaya çabalanıyor.

Super Radyo ve OhridPress’e yaptığı açıklamada Okul Müdürü Muarem Doko, “Kriz merkezi okula gelip rapor hazırladı. Fakat ben hemen öncelikli müdahale için başvuruda bulundum. Belediyeden 12 gündür yardım bekliyoruz fakat herhangi bir cevap alamadık. Kimse sorumluluğu üzerine almak istemiyor” dedi.

Bu dönemde de işe giden çalışanlar için bu hasarın tehlike teşkil ettiğini söyleyen Doko, eğer zamanında müdahale yapılmazsa eğitim yılının başlangıcında da sorun yaşanacağını ifade etti. 

Kaynak: OhridPress

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV