banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Kalkandelen’de Türk Öğretmenlere Saygı Akşamı Düzenlendi

Kalkandelen’de ilk defa tüm Türkçe Eğitime katkıları olan öğretmenler, Kalkan derneği ile Kalkandelen Belediye Başkanı Teuta Arifi’nin inisiyatifi ile düzenlenen saygı yemeğinde bir araya geldi.

27 Kasım 2017 Pazartesi 10:12
Bu haber 1152 kez okundu
Kalkandelen’de Türk Öğretmenlere Saygı Akşamı DüzenlendiKalkandelen’de ilk defa tüm Türkçe Eğitime katkıları olan öğretmenler, Kalkan derneği ile Kalkandelen Belediye Başkanı Teuta Arifi’nin inisiyatifi ile düzenlenen saygı yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğe TİKA Üsküp Koordinatörü Aytekin Ayden ve Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdür Şemsettin Şeker katıldı.

Yemek öncesinde öğretmenlere hitap eden Teuta Arifi Kalkandelen’de Türkçenin yaşatılması için belediye ve şahsi imkanlarını kullanmaktan asla çekinmeyeceğini ifade etti.

Kalkan Derneği Başkanı Cengiz Destan ise Kalkandelen tüm Türk öğretmenlerin, üst düzey yetkililerin katılımıyla ilk defa böyle bir gecenin düzenlendiğini ifade ederken bu son yılın aslında bir sürü başarılı ilklere sahne olduğunu Türkçe eğitime kayıt yapan öğrencilerin örneği ile sözlerine devam etti.

TİKA ve Yunus Emre gibi Türkiye kurumlarının Kalkan Derneği ile gecede bulunan esas Türk öğretmenlerinin asıl hedefi olan Türk öğrenci sayısının artmasına, Türkçe eğitimin kaliteli olması için en büyük destekleri verdiklerini belirterek sözlerini tamamladı.

TİKA koordinatörü Aytekin Ayden ile Yunus Emre Müdürü Şemsettin Şeker de Kalkandelende Kalkan Derneği ile birçok faaliyette beraber çalıştıklarını, önümüzdeki dönemde de çalışmaların artarak devam edeceğini ifade ettiler.

Son olarak “Bratsvo Migyeni” okulunun en tecrübeli Türk öğretmeni olan Menan Destan ve İstikbal ilkokulundan Fevziye Bukla öğretmenlerine katlılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV