banner43

banner42

20 Ocak 2018 Cumartesi

Gostivar Belediye Lisesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı

1 – 2 Temmuz 2017 tarihlerinde Gostivar Belediye Lisesi öğrencileri Bulgaristan’ın Nesebar şehrinde Türkiye, Malta, Rusya, Bulgaristan, Romanya, Meksiko, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Makedonya’dan bin 117 öğrencinin yarıştığı "Sınırları Olmayan Matematik" adlı uluslararası turnuvaya katıldı.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 09:48
Bu haber 2421 kez okundu
 Gostivar Belediye Lisesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı1 – 2 Temmuz 2017 tarihlerinde Gostivar Belediye Lisesi öğrencileri Bulgaristan’ın Nesebar şehrinde Türkiye, Malta, Rusya, Bulgaristan, Romanya, Meksiko, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Makedonya’dan bin 117 öğrencinin yarıştığı "Sınırları Olmayan Matematik" adlı uluslararası turnuvaya katıldı.

Okulu uluslararası matematik turnuvasında Zehra Ebibi, Alejna Beqiri, Fjolla Fetaji, Angela Trifunoska, Enisa Aliu, Simona Janakieska ve Murat Matyan isimli öğrenciler temsil etti.

Yarışmada bu okulun Türkçe eğitim veren sınıflarında eğitim gören öğrenci Murat Matyan yarıştığı grupta bronz madalya kazandı.

Turnuvada öğrencilerin danışmanlığını yapan Dr. Aybeyan Selim elde edilen başarıdan memnun olduklarını ve Makedonya’da Türkçe eğitim için büyük başarı olduğunu söyledi. Turnuvaya maddi desteğiyle katılmayı sağlayan Gostivar belediye başkanına, her türlü desteği veren okul müdürü Xhezi Kamberi’ye, okuldaki matematik öğretmenlerine ve ebeveynlere de teşekkürlerini sundu. F.S.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV