banner43

banner42

24 Şubat 2018 Cumartesi

Ensar Kız Yurdu Yeni Yurt Binasının Açılışını Yaptı

Ensar Kız Yurdu bu yıl yeni binaya taşınarak, öğrencilere daha kaliteli bir yurt hizmeti sunmayı amaçlıyor.

27 Ekim 2016 Perşembe 17:27
Bu haber 2102 kez okundu
Ensar Kız Yurdu Yeni Yurt Binasının Açılışını Yaptı


2007 yılından beri Üniversite Kız ve Erkek Yurtlarıyla hizmet veren Ensar Derneği, üniversite eğitimi için diğer şehirlerden Üsküp’e gelen öğrencilerin ev sorununu ortadan kaldırıyor.

Kız öğrencileri tarafından da ilgi gören Kız Yurdu ise, bu yıl yeni binaya taşınarak, öğrencilere daha kaliteli bir yurt hizmeti sunmayı amaçlıyor. Yeni binanın açılışı ve 2016/2017 öğretim yılının başlaması münasebetiyle bugn, Ensar Kız Yurdu’nun yeni binasında açılış programı düzenlendi.

Ensar Kız Yurdu idaresi ve öğrencileri tarafından düzenlenen programa birçok bayan katılım gösterirken, misafirlere özel bir program sunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Ensar Kız Yurdu Müdürü Kadriye Süleyman, 2007 yılından beri devam ettirdikleri yurt hizmetlerinde, birçok sayıda öğrencinin yurtlarını tercih ettiklerini, bu yıl da 100 kadar kız öğrencinin yurtta kaldığını söyleyerek, her geçen yıl öğrenci sayısının arttığını belirtti. Önceki yıllara kıyasen bu yıl farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin bulunduğunu da ifade eden Kadriye Süleyman, bu amaçla da, yurtta en iyi ve kaliteli yurt hizmeti sunacaklarının gayretinde olduğunu sözlerine ekledi.

Açılış konuşmasının yanı sıra Kur’an tilaveti, Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam eden programda, İlahiyatçı Sema Baki de yurdun önemi hakkında bir konuşma yaptı. Akabinde, T.C. Din Hizmetleri Müşavirliği Görevlisi İlahiyatçı Hatice Yıldız Ayar’ın hatim duası ve ikram edilen kokteyle birlikte program tamamlandı. 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV