banner43

banner42

20 Şubat 2018 Salı

Eğitim Bakanlığı Lise Öğrencileri İçin Burs İlanı Açtı

Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanlığı devlet ve özel liselerde eğitim gören öğrenciler için burs ilanı açtı.

26 Ekim 2017 Perşembe 11:19
Bu haber 1312 kez okundu
 Eğitim Bakanlığı Lise Öğrencileri İçin Burs İlanı Açtı

 

Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı devlet ve özel liselerde eğitim gören öğrenciler için burs ilanı açtı.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı 2017/2018 eğitim yılında yetenekli ve sporcu toplam 150 öğrenciye burs dağıtacak. Devlet ve özel liselerde okuyan tüm öğrenciler burs başvurusu yapabilir.

Eğitim Bakanlığı burs konusunda birinci sınıftan eğitimini sıralı sürdüren ve Gençlik ve Spor Ajansı sertifikalı devlet ve uluslararası spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere öncelik tanıyacak.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın burs şartları arasında öğrencinin bir önceki yılda not ortalamasının 4,00 üzerinde olması da yer alıyor.

Yapılan açıklamada bu kategoride burs almaya hak kazanacak öğrencilere eğitim yılı boyunca 9 ay 2 bin 970 denar takdim edileceği ifade edildi.

Dar Gelirli ve Engelli Öğrencilere de Burs

Eğitim Bakanlığı bu eğitim yılında 400 öğrenciye sosyal destek amaçlı burs takdim edecek. Bu kategoride burs almaya hak kazanan öğrencilere 9 ay boyunca 2 bin 200 denar takdim edilecek.

Eğitim Bakanlığı ayrıca 50 engelli öğrenciye de burs takdim edecek.

Bu kategoride öğrencilerin sıralı eğitim görmesi ve 3.00 not ortalamasının üzerinde başarıya sahip olması gerekiyor. Bu kategoride burs almaya hak kazanacak öğrencilere 2 bin 750 denar takdim edilecek.

Engelli bursu hariç şartları dolduran tüm öğrenciler, burs için Eğitim ve Bilim Bakanlığı resmi sayfasında konkursi.mon.gov.mk adresinde elektronik başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Başvurular dün itibariyle başlamış, 5 Kasım tarihine kadar sürecektir.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV