banner43

banner42

26 Şubat 2018 Pazartesi

TİKA'dan Karadağ'ın Temiz Suya Ulaşımına Destek

Karadağ’ın güneyinde yer alan Ulçin şehrine su temin eden altyapılar Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi.

29 Mayıs 2017 Pazartesi 12:07
Bu haber 1075 kez okundu
 TİKA'dan Karadağ'ın Temiz Suya Ulaşımına DestekKaradağ’ın güneyinde yer alan Ulçin şehrine su temin eden altyapılar Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi.

Karadağ’ın güneyinde yer alan ve nüfusunun çoğunluğunu Müslüman Arnavutların oluşturduğu tarihi Ulçin şehrinde özellikle yaz aylarında temiz suya ulaşım konusunda yaşanan problemlerin giderilmesi için TİKA tarafından şehrin en önemli kuyu su kaynağının alt yapısı yenilenerek bölge halkı temiz suya kavuşturuldu.

Teslim törenine Türkiye Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Ulçin Belediye Başkanı Nazif Cungu, Ulçin Belediye yetkilileri, Ulçin halkı ve TİKA yetkilileri katıldı. Teslim töreninde konuşan Türkiye Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Türkiye’nin, TİKA eliyle Karadağ halkının ihtiyaç duyduğu her alanda işbirliğine hazır olduğunu vurgulayarak, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

TİKA Karadağ Koordinatörü Ahmet Altun ise, TİKA’nın Karadağ’da hayatın her alanına yönelik projeler gerçekleştirdiğini dile getirerek, proje kapsamında yaklaşık 25 bin kişinin yaşadığı Ulçin şehrinin önemli su şebeke hatlarından birisi olan Klezna kaynağındaki su sistemlerinin yenilenerek halkın özellikle yaz aylarında yaşadığı su probleminin ortadan kaldırıldığını kaydetti.

Ulçin Belediye Başkanı Nazif Cungu de, Ulçin şehrinde yaz döneminde özellikle su tüketimi hacminin iki üç kat daha arttığını ve TİKA’nın 40 yıldır hiç bakımı yapılmayan ve sık sık arıza veren Klezna kaynağındaki su altyapısının yenileyerek şehrin su sistemine büyük katkılar sağladığını belirtti. TİKA’nın Ulçin şehrinde gerçekleştirdiği projelerden ötürü memnuniyetini ifade eden Cungu, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV