banner43

banner42

15 Aralık 2017 Cuma

Prizren’deki Türk Başkonsolosluğuna Saldıranlara Birer Yıl Hapis

Türkiye'nin Kosova'nın güneybatısındaki Prizren Başkonsolosluğuna geçen yıl molotofkokteyli atan 5 kişi, birer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

25 Kasım 2017 Cumartesi 19:41
Bu haber 664 kez okundu
Prizren’deki Türk Başkonsolosluğuna Saldıranlara Birer Yıl Hapis

 

Türkiye'nin Kosova'nın güneybatısındaki Prizren Başkonsolosluğuna geçen yıl molotofkokteyli atan 5 kişi, birer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Prizren şehri Temel Mahkemesi sözcüsü Aferdita Kicaj, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl Türkiye'nin Prizren Başkonsolosluğuna saldırı düzenleyen 5 sanığın Prizren Temel Mahkemesi Ağır Ceza Dairesi tarafından "genel tehlike oluşturma" suçundan birer yıl hapis cezasına çarptırıldıklarını söyledi.

Sanıkların, "uluslararası koruma altında olan kişilere yönelik tehlike oluşturma" suçundan hüküm giymediklerini belirten Kicaj, sanıkların gözaltı ile ev hapsi sürelerinin ceza sürelerine dahil edildiğini aktardı.
Arnavutların en önemli milli bayramı olan, "Bayrak Günü" olarak kutlanan 28 Kasım Arnavutluk'un bağımsızlığının ilan edildiği günde Türkiye'nin Prizren şehrindeki başkonsolosluk binasına molotofkokteyli atılmıştı. Saldırıda kimsenin yaralanmadığı, binada hasar oluştuğu bildirilmişti.

Saldırganlar "uluslararası koruma altında olan kişilere yönelik tehlike oluşturma" ve "genel tehlike oluşturma" suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Prizren Başkonsolosluğuna molotofkokteyli ile düzenlenen saldırının ardından, "İki ülke arasındaki ilişkilere bu ve buna benzer saldırılar veya söylemler zarar veremez." ifadesini kullanmıştı.

 

AA

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV