banner43

banner42

23 Şubat 2018 Cuma

Kosova’daki Türk Düşmanlığı Devam Ediyor

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Priştine’de yapılması planlanan yeni cami yüzünden Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Priştine Belediye Başkanı Shpend Ahmeti ve İslam Birliği Başkanı Naim Ternava, ölümle tehdit edildi.

01 Ağustos 2017 Salı 16:23
Bu haber 2726 kez okundu
Kosova’daki Türk Düşmanlığı Devam Ediyor

 

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Priştine Belediye Başkanı Shpend Ahmeti ve İslam Birliği Başkanı Naim Ternava, ölümle tehdit edildiler. Kimliği belirsiz kişiler Priştine Üniversitesi Filoloji Fakültesi duvarlarına ölüm tehditleri yazdılar.

Tehditlerin nedeni ise, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Priştine’de yapılması planlanan yeni cami.

Grafitiler şeklindeki ölüm tehditlerinde, “Ternava ve Türk Hashime ölüm”,  “Öldürüleceksin Taliban Albin” yazdığı görülüyor.

Duvar yazılarında ayrıca, kan döküleceği ve caminin inşasına izin verilmeyeceği ifadeleri de yer alıyor.

 

İslam Birliği Tehditleri Kınadı

Müftü Naim Ternava, Cumhurbaşkanı Thaçi ve Priştine Belediye Başkanına yönelik ölüm tehditleri, Kosova İslam Birliği tarafından sert bir dille kınandı. Kınama metninde, bu tür tehditlerin kabul edilemez olduğu ve topluma zarar verdiği belirtildi.

İslam Birliği ve ülke kurumlarının, şiddet çağrısı yapan bireylerden etkilenmeyeceği ifade edilen kınamada, bu eylemi gerçekleştiren kişilerin Priştine halkının düşüncelerini yansıtmadığı kaydedildi.

Din ve dini yapıların her daim hoşgörü ile barışın simgeleri olduğu  ifade edilerek, Priştine Merkez Camiinin de aynı olguya hizmet edeceği dile getirildi.

Diğer yandan polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 

Kaynak: Kosovaport

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV