banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Kosova’da 3 Vetevendosje Milletvekili Gözaltına Alındı

Vetevendosje milletvekili Albin Kurti, Albulen Haxhiu ve Donika Kadaj Bujupi, katılmadıkları duruşma nedeniyle haklarında çıkartılan karar üzerine tutuklandı.

24 Kasım 2017 Cuma 12:06
Bu haber 452 kez okundu
Kosova’da 3 Vetevendosje Milletvekili Gözaltına Alındı

 

Vetevendosje Milletvekili Albin Kurti, Meclis binası girişinde polis tarafından tutuklandı.

Meclis oturumlarında göz yaşartıcı gaz kullandığı gerekçesiyle süren davada duruşmaya katılmadığı için hakkında yakalama kararı çıkartılan Milletvekili Albin Kurti, Meclis binası önünde tutuklandı.

Meclis Genel Kurul oturumun katılmak üzere, Meclis binasına girişte polis tarafından etrafı sarılan Milletvekili Albin Kurti tutuklamaya itiraz etmeye çalışınca kısa süreli arbede yaşandı.

Vetevendosje Milletvekilleri Albulen Haxhiu ve Donika Kadaj Bujupi de polis tarafından tutuklandı.  Hakkında yakalama kararı bulunan milletvekilleri Haxhiu ve Bujupi de, Milletvekili Albin Kurti gibi Meclis binasının girişinde tutuklandılar.

Vetevendosje Milletvekilleri, Albin Kurti, Albulen Haxhiu ve Donika Kadaj Bujupi, geride bıraktığımız gün, Meclis Genel Kurul oturumunda göz yaşartıcı gaz kullandıkları gerekçesiyle haklarında açılan davanın duruşmasına katılmamışlardı. Bunun üzerine, hakim he üç milletvekili için de yakalama kararı çıkartmıştı.


Kosovaport

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV