banner43

banner42

25 Şubat 2018 Pazar

Kosova ile Türkiye Arasında Tarım Anlaşması

Kosova Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanı Nenad Rikalo, İzmir’de düzenlenmekte olan AGROEXPO 13. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılıyor. Fuara çok sayıda ülkenin bakanı ve üst düzey yekilisi de yer alıyor.

05 Şubat 2018 Pazartesi 10:24
Bu haber 189 kez okundu
Kosova ile Türkiye Arasında Tarım AnlaşmasıKosova Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanı Nenad Rikalo, İzmir’de düzenlenmekte olan AGROEXPO 13. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılıyor. Fuara çok sayıda ülkenin bakanı ve üst düzey yekilisi de yer alıyor.

AGROEXPO 13. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı programı kapsamında  Kosova  Tarım Bakanı Rikalo,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile bir araya geldi.

Görüşmede Kosova ile Türkiye arasında tarım alanında işbirliğin geliştirilmesi imkanları ele alındı.

Görüşmede ayrıca, Kosova’nın Türkiye’ye tarım ürünleri ihraç etmesini öngören ticari  anlaşmanın imzalanması konusunda  mutabık kalındı. Bakanlar,  anlaşmanın hayata geçirilmesi için çalışma gruplarının kurulması konusunda da anlaştı.

Kosova Tarım Bakanı Nenad Rikalo, Kosova’ya tarım alanında gelişmesi için sunduğu destekten dolayı Türkiye Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya teşekkürlerini ifade etti.

Kaynak: Kosovaport

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV