banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Kosova ile Arnavutluk Açık Sınırlar İçin Çalışacak

“Tek toprak, tek millet, tek rüya” sloganı altında Arnavutluk’un Korça şehrinde Arnavutluk ile Kosova Bakanlar Kurullarının ortak toplantısının düzenlenmesi ve 12 anlaşmanın imzalanmasının ardından, Kosova ile Arnavutluk Başbakanları Edi Rama ile Ramush Haradinaj, ortak basın toplantısı tertilepdi.

28 Kasım 2017 Salı 10:16
Bu haber 378 kez okundu
Kosova ile Arnavutluk Açık Sınırlar İçin Çalışacak

 

“Tek  toprak, tek millet, tek rüya” sloganı altında Arnavutluk’un Korça şehrinde Arnavutluk ile Kosova Bakanlar Kurullarının ortak toplantısının düzenlenmesi ve 12 anlaşmanın imzalanmasının ardından, Kosova ile Arnavutluk Başbakanları Edi Rama ile Ramush Haradinaj, ortak basın toplantısı tertilepdi.

Haradinaj, Arnavutluk’un bağımsızlığının 105’inci yıldönümünün bir gün öncesinde iki ülke Bakanlar Kurulu’nun toplanmasını son derece önemli ve verimli bir gelişme olarak nitelendirdi. Farklı alanlarda iki ülke arasındaki işbirliğine hız kazandıracak olan 12 anlaşmasının imzalanmasıyla çok daha büyük önem ve anlam kazanan  iki ülke hükümet kabinelerinin toplanmasının ilişkilere yeni içerikler katacağını kaydeden başbakan Haradinaj, Kosova ile Arnavutluk sınır kapılarında geçişlerin kolaylaştırılması için ortak protokolün oluşturulması üzerinde çalışıldığını belirtti.

Arnavutluk başbakanı Edi Rama da ortak basın toplantısında, yaklaşık 1 yıldan sonra ortak toplantıda buluşan iki ülke hükümet kabineleri üyelerinin, stratejik  ortaklık ve  sürdürülebilir ilişkilerin temelini güçlendirdiklerini vurguladı.

2014 yılında Prizren’de yapılan Arnavutluk ile Kosova Bakanlar Kurullarının şimdiye kadar 4 defa toplandıklarını hatırlatan Başbakan Rama, gelecek ortak toplantının İpek’te yapılacağını duyurdu.

 

Kosovaport

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV