banner43

banner42

17 Aralık 2017 Pazar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD'yi Terör Örgütünün Yanına Yakıştıramıyoruz"

T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada "Amerika Birleşik Devletleri'ni terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz, doğru da bulmuyoruz. Aynı şeyi Rusya'ya da yakıştıramıyoruz" dedi.

12 Mayıs 2017 Cuma 11:45
Bu haber 957 kez okundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan:Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin'e hareketinden önce, ABD'nin Suriye Demokratik Güçleri içindeki Kürt gruplara silah yardımını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada "Amerika Birleşik Devletleri'ni terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz, doğru da bulmuyoruz. Aynı şeyi Rusya'ya da yakıştıramıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında şunları söyledi: “Türkiye ve ABD arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra başta DEAŞ olmak üzere terörle mücadele, Suriye, Irak ve mülteci krizi gibi konularda görüş alışverişinde bulunacağız. Elbette FETÖ ve PYD-YPG gibi Türkiye’nin millî güvenliğine tehdit teşkil eden örgütler gündemimizde en üst sırada yer alacaktır. Ekonomik iş birliğimizi nasıl geliştirebileceğimiz, ikili ticaret ve yatırımlarımızı nasıl artırabileceğimiz noktasında da istişarelerde bulunacağız. ABD’nin önde gelen şirketlerinin yöneticileriyle yapacağım toplantının da bu açıdan çok çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Bunun yanında Museviler gibi farklı toplum kesimleriyle bir araya gelecek, Orta Doğu barış süreci, Filistin meselesi ve bölgesel konularda fikir teatisinde bulunacağız. Aynı zamanda bir düşünce kuruluşunun düzenlediği toplantıda Türk dış politikasına ve uluslararası gündeme dair değerlendirmelerimizi de katılımcılarımızla paylaşacağız.”

Bu ziyaretlerinin, bölgesel anlamda çok kritik bir döneme tekabül ettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarını, bu ziyaretlerinin, ülke ve millet açısından hayırlara vesile olması temennisiyle tamamladı.

 

Kaynak: T.C. Cumhurbaşkanlığı

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV