banner43

banner42

16 Aralık 2017 Cumartesi

Agung Yanardağı'nda Kül Ve Duman 6 Bin Metreye Ulaştı!

Endonezya’nın Bali Adası’nda Agung Yanardağı’ndan püsküren kül ve dumanın 6 bin metre yüksekliğe ulaşmasıyla, büyük bir patlama tehlikesine karşılık bölgede en üst seviyede alarm durumuna geçildi.

27 Kasım 2017 Pazartesi 10:38
Bu haber 405 kez okundu
Agung Yanardağı'nda Kül Ve Duman 6 Bin Metreye Ulaştı!Endonezya’nın Bali Adası’nda Agung Yanardağı’ndan püsküren kül ve dumanın 6 bin metre yüksekliğe ulaşmasıyla, büyük bir patlama tehlikesine karşılık bölgede en üst seviyede alarm durumuna geçildi.

Bölgede hava trafiğinin olumsuzluk etkilenmesi üzerine Lombok'taki havalimanın ardından Bali'deki havalimanı da geçici süreyle uçuşlara kapatıldı.

Öte yandan ertelenen uçuşlar nedeniyle binlerce yolcu mağdur oldu.

Agung Yanardağı, geçen haftanın ardından dün yeniden kül ve duman püskürtmeye başlamıştı. Eylül ayında yanardağın faaliyete geçmesinin ardından alarm durumu belli bir süre en üst seviyeye çıkarılmış ve büyük bir patlama riskine karşılık bölgeden yaklaşık 130 bin kişi tahliye edilmişti.

Ülkenin en çok turist alan bölgesi Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı en son 1963'te patlamış, olayda yaklaşık bin 100 kişi hayatını kaybetmişti.

 

TRT Haber

 

    Yorumlar

banner73
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV